نظر دکتر زریباف دربارۀ کابینۀ اقتصادی دولت سیزدهم


دکتر سید مهدی زریباف | 1400/6/1 | تعداد بازدید: 82

دکتر زریباف در گفت‌وگو با شبکۀ قصد، ضمن تکذیب نقل قول از ایشان در نود اقتصادی در انتقاد از معرفی‌شدن دکتر خاندوزی به‌عنوان وزیر اقتصاد، تأکید کرد که دکتر خاندوزی از عدالت‌پژوهان و صاحب‌نظران اقتصاد مقاومتی است و تصدی ایشان بر وزارت اقتصاد می‌تواند آغازگر تحولات بنیادین در دولت عدالت و پیشرفت باشد.

باسمه تعالی

نظر دکتر زریباف دربارۀ کابینۀ اقتصادی دولت سیزدهم

دکتر زریباف در گفت‌وگو با شبکۀ قصد، ضمن تکذیب نقل قول از ایشان در نود اقتصادی در انتقاد از معرفی‌شدن دکتر خاندوزی به‌عنوان وزیر اقتصاد، تأکید کرد که دکتر خاندوزی از عدالت‌پژوهان و صاحب‌نظران اقتصاد مقاومتی است و تصدی ایشان بر وزارت اقتصاد می‌تواند آغازگر تحولات بنیادین در دولت عدالت و پیشرفت باشد. همچنین دکتر زریباف از روحیۀ جهادی دکتر عبدالملکی و اهتمام وی برای مبارزه با فساد و رانت تمجید کرد و وی را فردی شایسته برای تصدی وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی دانست.

رئیس موسسۀ مبانی و مدل‌های اقتصادی با اشاره به سوابق علمی و هویت و شهرت دکتر احسان خاندوزی، وی را متعلق به جبهۀ اقتصاد اسلامی و صاحب‌نظر در زمینۀ عدالت اقتصادی دانست و اظهار امیدواری کرد که در صورت انتخاب ایشان به‌عنوان وزیر اقتصاد چرخه قهقرایی زوال اقتصادی محصول اقتصاددانان نئولیبرال متوقف خواهد شد و انشاالله به‌سوی تفکر عدالت‌بنیاد حرکت خواهیم کرد.

به گفتۀ دکتر زریباف، انتظار می‌رود با توجه به صلاحیت‌ها و سوابق دکتر خاندوزی، گامهای مهمی در دولت سیزدهم درجهت گسترش عدالت اقتصادی و رفع تبعیض‌ها و عدم‌توازن‌ها برداشته شود و محورهایی از برنامۀ‌ اعلامی ایشان بیانگر همین امر است. دکتر زریباف همچنین تأکید کرد که در عین حمایت از دکتر خاندوزی، بر عملکرد ایشان در وزارت امور اقتصادی و دارایی از موضع عدالت‌خواهی نظارت خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد تا زمینۀ عدالت‌گستری حداکثری را برای ایشان و برای دولت مردمی فراهم کنیم.

 علاوه‌براین، دکتر زریباف ضمن تأکید بر روحیۀ جهادی و فسادستیز دکتر عبدالملکی، او را از نظریه‌پردازان و فعالان جبهۀ اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز امیدواری کرد که حضور ایشان در دولت سیزدهم بتواند به تحقق اقتصاد مقاومتی و مردمی‌سازی اقتصاد کمک کند. جوان‌بودن و درعین‌حال تسلط بر مبانی اقتصاد مقاومتی ایشان را کمک خواهد که تحرک‌های سریع و جدی در مسیر اصلاح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد کند.